Ciekawa fizyka – pokazy doświadczeń na Politechnice Rzeszowskiej

Dnia  17.05.2018 na Politechnice Rzeszowskiej odbyły się XX Pokazy z Fizyki. Jak co roku uczniowie naszej szkoły, tym razem z klas drugich gimnazjum  i  siódmej, wyruszyli do Rzeszowa, by ponownie się przekonać, że fizyka jest naprawdę fajna.

Eksperymenty podczas tegorocznego pokazu dotyczyły dźwięków, prądu i światła. Prowadzący przedstawili całe mnóstwo fascynujących doświadczeń a grupa, która zajęła miejsca w pierwszym rzędzie, miała je na wyciągnięcie ręki. Młodzieży najbardziej spodobały się widowiskowe wyładowania elektryczne, ale równie ciekawa była analiza i synteza światła.

Dwie godziny minęły błyskawicznie, ale na pewno niejednokrotnie na lekcjach będziemy wracać pamięcią do tamtych chwil – oglądając zdjęcia czy filmiki obrazujące omawiane właśnie zjawisko.