Edukido

Edukido to unikatowy autorski program pracy nad rozwojem dzieci poprzez zabawę klockami LEGO.  W naszej szkole uczniowie klas pierwszych i drugich co tydzień pracowali pod okiem specjalisty – instruktora Edukido.

Celem prowadzonych zajęć jest kształtowanie ciekawości świata i badawczej postawy wobec niego. Przy pomocy myślenia i dociekliwości znoszona jest sztuczną bariera między naukami humanistycznymi i technicznymi.

Na zajęciach instruktorzy chcą, aby dzieci ćwiczyły swoją wyobraźnię przestrzenną i umiejętność rozwiązywania problemów, korzystając z programu, który nie narzuca szablonów, kształtuje ciekawość świata i zdolność abstrakcyjnego myślenia zawsze osadzonego w praktyce.

Atuty Edukido:

• Wychodzimy ze szkolnych ławek- budujemy na dywanie
  • Zajęcia odbywają się w małych grupach- do 10 osób
  • Tematy naszych zajęć odpowiadają tematom poruszanym na lekcjach (wyczerpują podstawę programową) – to czego dzieci uczą się w teorii na lekcjach my sprawdzamy w praktyce.

A poniżej prace naszych uczniów: