Inscenizacja „Dziadów” w wykonaniu uczniów klasy VIIa

" Są dziwy w niebie i na ziemi,
o których ani śniło się waszym filozofom"

W kanonie lektur szkolnych ważne miejsce zajmują ,,Dziady" cz. II Adama Mickiewicza.  Na omówienie zagadnień poruszonych w dramacie poświęciliśmy kilka lekcji języka polskiego, zwracając uwagę na najistotniejsze sprawy, wskazując na wartość ponadczasową i ogólnoludzką lektury.

Młodzież jednak uczy się przez doświadczenie. Zabawa w teatr jest jedną z metod poznawania literatury, a jednocześnie może być nietypową lekcją języka polskiego

Różnorodność rekwizytów, spontaniczność uczniów, piękno poetyckiego słowa i mroczny nastrój ludowego obrzędu sprawiły, że inscenizacja dramatu wypadła naprawdę wyjątkowo.

Na uwagę zasługuje fakt, że wszyscy uczniowie zostali zaangażowani w przygotowanie szkolnego spektaklu, zaś całość występu wyreżyserowała Nikola Wrona.

JM