KONKURS JĘZYKOWY „BĄDŹ POLIGLOTĄ”

W dniu 7 lutego 2019 r. w II Liceum Ogólnokształcącym w Łańcucie odbyła się XVII edycja konkursu językowego „Bądź Poliglotą”, którego celem jest popularyzacja nauki języków obcych wśród młodzieży.

Naszą szkołę w kategorii recytacja reprezentowały dwie uczennice z klasy 3e: Nikola Mach z wierszem „Canción otoñal” i Patrycja Szpytma, która zajęła III miejsce prezentując wiersz Wisławy Szymborskiej w języku hiszpańskim „Conversación con una piedra”.

Natomiast w kategorii forma śpiewana możemy poszczycić się dwoma sukcesami uczniów z klasy 3a:

-I miejsce dla Angeliki Bober za wykonanie w języku hiszpańskim piosenki Adele „Alguien como tú”

-wyróżnienie dla Kacpra Cieślachowskiego i Michała Teichmana, którzy zaśpiewali w duecie utwór hiszpańskiego wokalisty Álvaro Soler „El mismo sol”.

Gratulujemy wspaniałych wystapięń naszym gimnazjalistom i życzymy dalszych sukcesów!!!

Zobacz zdjęcia w galerii >>>