Lekcja kleksografii w IVa

„Proszę  państwa, oto miś. Miś jest bardzo grzeczny dziś,
Chętnie państwu łapę poda. Nie chce podać? A to szkoda”

Uczniowie klasy IVa chętnie uczestniczą w niecodziennych lekcjach języka polskiego. Tym razem w ramach cyklu zajęć poświęconych lekturze „Akademia Pana Kleksa” wzięli udział w  lekcji…kleksografii.

Po odczytaniu fragmentu lektury dzieci przygotowały przepis na wykonanie kleksów. Następnie uczniowie obejrzeli fragmenty filmu zrealizowanego na motywach książki Jana Brzechwy, wspólnie z aktorami śpiewając piosenki. Następnie wykonali kleksy, z których powstały różnorodne obrazki, do których dopisywali odpowiednie wierszyki.

Uwierzcie mi, że zobaczyli w nich rzeczy, których ja nie widziałam. I to jest w pracy nauczyciela najbardziej fascynujące i wspaniałe.

JM