Pedagog i psycholog

Godziny pracy pedagoga i psychologa szkolnego

mgr Iwona Pysz – pedagog

poniedziałek     8.00 – 12.00

wtorek             8.00 – 13.00

środa               8.30 – 12.30

czwartek          11.00 – 14.30

piątek              9.00 – 12.30

mgr Maria Kaczka – psycholog

poniedziałek     9.30 – 13.30

środa               9.00 – 14.00

czwartek          8.00 – 12.00

Jesteśmy otwarte na pracę oraz pomoc dzieciom i młodzieży. Chętnie będziemy współpracować z rodzicami naszych uczniów w każdej, wymagającej tego sytuacji.

Na stronie internetowej szkoły w zakładce pedagog/psycholog na bieżąco umieszczane będą informacje o podejmowanych przez nas działaniach wychowawczo – profilaktycznych w poszczególnych klasach, realizowanych w trakcie roku szkolnego.

Ponadto w zakładce pedagog/psycholog będą umieszczane różne porady i wskazówki do pracy z dziećmi (tzw. przydatne linki).

Bezpieczny Internet

Informujemy Państwa, że możecie korzystać z usług PPP w Łańcucie, z która nasza szkoła systematycznie współpracuje. Każdy z Państwa ma prawo złożyć wniosek o badanie lub poradę Poradni.

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Łańcucie

Ucz się z głową!

Kilka wskazówek – jak uczyć się skutecznie – szczególnie ważne dla uczniów klas starszych.

Uczenie się jest pewną sztuką, której warto się nauczyć.

Zaczynamy:

1. Sprzątnij z biurka wszystkie te rzeczy, które mogą cie rozpraszać, dekoncentrować.
  2. Zostaw tylko jeden podręcznik, z którego będziesz korzystać – sterta książek działa przytłaczająco.
  3. Ucz się z przerwami – odpoczywaj.
  4. Nie wkuwaj na pamięć, nie klep bezmyślnie formułek i definicji.
  5. Nie staraj się zapamiętać wszystkiego. To niemożliwe. Przeczytaj materiał i krótko, własnymi słowami napisz streszczenie.
  6. Powtarzaj tylko te punkty materiału, z którymi masz największe trudności.
  7. Mów do siebie – wejdź w rolę nauczyciela i sam sobie wytłumacz, o co chodzi. Komiczne, ale skuteczne!
  8. Jeśli materiał do nauczenia się jest duży, rozłóż go na 2 – 3 porcje.
  9. Zastanów się, co jest najważniejsze dla Twojego nauczyciela i ucz się pod tym kątem.
  10. Korzystaj z pamięci wzrokowej – zrób sobie „ściągę”.

Przed klasówką nie wpadaj w panikę.

Uszy do góry!

Dasz sobie radę!

ZAJĘCIA  INTEGRACYJNE

Zgodnie z zasadami naszej pracy na przełomie września i października prowadzimy w klasach pierwszych zajęcia integracyjne. Ich głównym celem jest lepsze poznanie się uczniów. Proponowane zadania pomagają w nawiązaniu kontaktów, uczą zwracania uwagi na potrzeby drugiej osoby. Uczą współpracy, współdziałania, bycia razem w decydowaniu o wspólnych celach.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii