Popołudniowe spotkanie integracyjne VIII a

„Miło szaleć, kiedy czas po temu”

Andrzejki – wieczór z odkrywającymi przyszłość wróżbami odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada, w wigilię świętego Andrzeja. Celem spotkania klasowego była integracja zespołu, propagowanie polskich zwyczajów i zorganizowanie zabaw przed rozpoczynającym się adwentem.

Uczniowie klasy VIII a postanowili nawiązać do starych, ludowych tradycji. Bawiono się, wykorzystując tradycyjne wróżby: lanie wosku na zimną wodę i wróżenie przyszłości z kształtu zastygłej masy, przybijanie szpilką papierowego serca z imionami, losowanie karteczek z nazwami zawodów, wróżenie przyszłości na podstawie zawartości kubka. Wykorzystano również inne sposoby budujące więzi interpersonalne: zabawę z krzesełkami i konkurencje sportowe. Uczniowie tańczyli się w rytm znanych i lubianych utworów . Na uwagę zasługuje fakt, ze przydziałem obowiązków zajął się jeden uczeń – Kacper Pilawa, który sumiennie nadzorował organizację imprezy.

Trzygodzinne spotkanie zaowocowało integracją zespołu. Zaangażowanie wszystkich uczniów w przygotowanie imprezy sprawiło, że ten „wieczór wróżb i dobrej zabawy” należał do wyjątkowych.

JM

Zdjęcia do obejrzenia w galerii