profilaktyka

Informacja dla wychowawców klas 8 SP i 3 gimnazjum

Zobowiązuję wychowawców klas do przeprowadzenia godzinach wychowawczych zajęć z zakresu profilaktyki nowotworów, w tym czerniaka, w terminie od 23 stycznia do1 lutego, zgodnie z podanym niżej planem. Załączniki – prezentacja, film, gra interaktywna – dostępne poniżej.

Plan gddw:

Temat: Zdrowy styl życia – profilaktyka nowotworów (w tym czerniaka).

1. Omówienie zagadnienia dotyczącego kampanii regularnego badania skóry oraz przestrzegania podstawowych zasad ochrony przed czerniakiem z wykorzystaniem PREZENTACJI PDF przygotowanej przez higienistkę szkolną

PDF PREZENTACJA >>>

2. Zapoznanie uczniów z filmem „Kampania: Znamię! Znam je?”

FILM >>>

3. Sprawdzenie wiedzy uczniów przez przeprowadzenie quizu internetowego „Sprawdź czy umiesz rozpoznać czerniaka?” w formie gry internetowej

GRA >>>

DODATKOWE MATERIAŁY DO DYSPOZYCJI WYCHOWAWCY:

PLAKAT >>>

Po zrealizowanych zajęciach uczniowie  klas 3 i 8 wypełnią na lekcji informatyki ankietę w wersji elektronicznej.  Termin  4 – 8 lutego.